Szymon Nidzworski

Szymon Nidzworski to wielokrotnie nagradzany polski saksofonista, kompozytor muzyki filmowej i teatralnej. Urodził się 22 czerwca 1988 roku w Iławie. Ukończył z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, doskonalił również swój warsztat w Conservatoire à Rayonnement Régional Cergy-Pontoise we Francji oraz w Hochschule für Musik „Hans Eisler” w Berlinie.

Wydany w 2017 roku autorski album Szymon Nidzworski Project feat. Andrzej Seweryn „Behind Your Eyelids” (dystrybucja Warner Music Poland), inspirowany muzyką teatralną i filmową, stał się punktem zapalnym działalności jako kompozytora muzyki filmowej. Płyta ta, została zauważona oraz doceniona nie tylko przez krytyków muzycznych, ale również przez reżyserów filmowych.

Współpracuje z wybitną polską reżyserką filmów dokumentalnych Ewą Ewart, komponując muzykę do jej produkcji – „Klątwa obfitości” (2018) oraz „My, naród” (2019). Jest również kompozytorem i wykonawcą soundtracku do filmu dokumentalnego „Dotknięcie„, wyprodukowanego przez TVP Kultura, przedstawiającego życie aktorki Jadwigi Jankowskiej-Cieślak (reż. Katarzyna Michałkiewicz).

Scroll to Top