Praca z muzyką, czyli jak rozmawiać, by być zrozumianym. Cykl warsztatów z kompozytorami dla reżyserów, producentów, agencji reklamowych i ich klientów

Praca z muzyką to edukacyjny cykl internetowych paneli dyskusyjnych dla wszystkich twórców filmu, serialu i reklamy, którzy chcą efektywnie współpracować z kompozytorem przy swoich produkcjach. Panele dyskusyjne skupiać się będą na usprawnieniu dialogu między twórcami oraz rozwijaniu umiejętności skutecznego komunikowania ich wizji artystycznej.

Celem projektu jest pokazanie, że współpraca na linii kompozytor – producent – reżyser oraz w przypadku reklam także klient, nie musi być trudna, a kluczem do niej jest odpowiednia komunikacja. Przedsięwzięcie ma również pomóc w zacieśnieniu więzi artystycznych pomiędzy rodzimymi twórcami filmu i muzyki.

Wybitni goście, różnorodne tematy, wiele perspektyw

Podczas warsztatów, czołowi twórcy ze świata kultury, sztuki i mediów opowiedzą o wyzwaniach, jakie stoją przed ekipą filmową podczas pracy z kompozytorem oraz roli muzyki w całej produkcji audiowizualnej. Specjaliści z branży filmowej wspólnie wyjaśnią, jak wygląda cały proces twórczy, gdzie rodzi się pomysł na muzykę i jak sprawić, by idea stała się rzeczywistością. Eksperci podpowiedzą również, jak stworzyć idealny brief, który będzie zrozumiały dla wszystkich członków produkcji.

W ramach cyklu powstanie seria 6. bezpłatnych paneli edukacyjnych, publikowanych cyklicznie, co dwa tygodnie. Wszystkie odcinki będą dostępne na stronie internetowej www.uszy-te.pl/panele oraz w kanałach społecznościowych Facebook i YouTube. Premiera pierwszego odcinka już we wrześniu.

Po każdym odcinku, zaproszeni paneliści odpowiedzą na dodatkowe pytania widzów podczas specjalnych sesji Q&A w formie transmisji na żywo na stronie wydarzenia.

Twórcą projektu jest Marika Koasidis, właścicielka agencji kompozytorów muzyki filmowej Uszy.Te Muzyka Szyta Na Miarę, odpowiedzialna także za produkcję spektakularnego, międzynarodowego koncertu dla Marvel Future Revolution: World Orchestra, który został zarejestrowany m.in. w Polsce.

Jej pasję do tworzenia wyjątkowych przeżyć za pomocą dźwięku i chęć edukacji kulturalnej w tym obszarze doceniło Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przyznając jej stypendium twórcze na realizację tego wyjątkowego projektu edukacyjnego o współpracy twórców z kompozytorem.

Więcej szczegółów o projekcie i pełny program wydarzenia już wkrótce.

Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Przewiń do góry